Prieš porą savaičių dalinomės įrašu apie laukiamiausius šių metų filmus. Šiandien pristatome dar vieną šešetuką, kurį nekantraujame išvysti ekrane. Tarp jų ir Barbės gyvenimas ir Kristaus kančia ir net „šlykščiausias“ metų filmas… Jei Jums kaip ir mums prieš širdies meistriškas, auginantis kinas – kviečiame pasižymėti artėjančias filmų premjeras.
1. THE WAY OF THE WIND
Geroji naujiena filosofiško „Gyvenimo medis“ (The tree of life, 2019) filmo gerbėjams – režisieriaus Terrence Malicko filmas “The way of the wind” jau pakeliui. Tai biblijinė istorija, suteikianti gilias dvasines patirtis ir kartu stebinanti netikėtai tamsiais šventraščio posūkiais. Jordanijos dykumos tapo namais Jėzaus ir kitų Naujojo Testamento figūrų atgimimui, tačiau sklinda kalbos, kad mylimo aktoriaus Marko Rylanco filme galime taip ir nepamatyti – jo suvaidintos Šėtono scenos galimai iškirptos iš filmo. Gandas, ar tiesa – įsitikinsime po premjeros.
2. BARBIE
Oh, Greta Gerwig. Jos naujausias filmas “Barbie”, įkvėptas visame pasaulyje ikoninės lėlės. Kalbama, kad filme pamatysime ir Barbės vaikiną Keną įkūnytą paties Ryano Goslingo. Ir nors Barbės istorija skamba labiau rožiniai nei patraukliai, tačiau prisimenant kaip genialiai G. Gerwig ekranizavo klasikines „Mažąsias moteris“ (Little Women, 2019) – šio filmo seanso laukti verta.
3. DECISION TO LEAVE
Jei teko matyti „Senis“ (Oldboy, 2013) arba „Tarnaitė“ (The Handmaiden, 2016), tai žinote koks vizionierius yra Pietų Korėjos režisierius Park Chan-wookas. Naujausias jo filmas “Decision to leave” neabejotinai dovanos dar vieną naratyvinio, įtraukaus ir dramatiško kino patirtį. Kanų kino festivalyje šis filmas pavergė žiuri. Tai istorija apie detektyvą, kuriam tyrimo metu į širdį krentą pagrindinė nusikaltimo įtariamoji. Park Chan-wookas yra sakęs, kad jo filmai absoliučiai nėra įkvėpti jo paties gyvenimo. Tačiau meilės tema visuotinė, smalsu kokiais labirintais šis genialus režisierius vedžios savo žiūrovus šįkart.
4. WOMEN TALKING
Su režisierės Sarah’os Polley kūryba susidūrėme pirmą kartą, bet aukšti kritikų įvertinimai ir dėmesys bei gausybė gerų aktorių jos naujausiame filme “Women talking” (2022) – intriguoja. Tai Miriam Toews romano ekranizacija. Filme koncentruojamasi į grupę įvairaus amžiaus moterų, įkalintų religinėje bendruomenėje Bolivijoje, kur jos susiduria su seksualiniu išnaudojimu. Jautri ir skaudi tema, kuri tikime, kad bus kompetetingai atskleista režisierės moters. Ypatingai kai vaidmenis atlieka tokio lygio aktorės kaip Frances McDormand ir kt.
5. BARDO
Alejandro G. Iñárritu “Bardo” – naujas „Babelio“ (Babel, 2006), „Prakeiktos meilės“ (Amores perros, 2000) , „Biutiful“ (Biutiful, 2010), „Hju Glaso legenda“ (The Revenant, 2015) ir žinoma „Žmogaus-Paukščio“ (Birdman, 2014) režisieriaus darbas “Netflix” platformoje. Jo kūryboje visada gausu originalumo, įtampos, o šįkart meksikietis režisierius kuria intrigą atiduodamas žiūrovų teismui nostalgišką komediją “Bardo”. Ko ieško į namus grįžęs žurnalistas ir dokumentinių filmų kūrėjas? Ar savo šalies ir savo praeities permąstymas suteiks reikalingus atsakymus?
6. TRIANGLE OF SADNESS
Na ir galiausiai – šių metų Kanų kino festivalio pagrindinio prizo laimėtojai – filmas “Triangle of sadness” (2022). Tai satyrinė juodoji režisieriaus Rubeno Östlundo komedija. Kritikų pavadintas… šlykščiausiu metų filmu!.. Nepatikėsime, kol neįsitikinsime savo akimis – ansktesnis jo filmas „Kvadratas“ (The Square, 2017) apie modernaus meno rinką buvo nepaprastai taiklus ir juokingas. Naujausime filme režisieriaus dėmesys krypsta į prabangiu kruizu plaukiančią turtuolių kompaniją, kurie laivui nuskendus atsiduria negyvenamojoje saloje. Čia nei jų susikurtas įvaizdis, nei išorinis grožis ir piniginės storumas nebetenka reikšmės. Tačiau net ir negyvenamoje saloje hierarchija atrodo neišvengiama. Tik atvirkštinė. Jei ir Jums kaip mums artimas šiaurietiškas humoro jausmas, “Triangle of sadness” turėtų gerai juoku reanimuoti plaučius.
Bang bang, Silvija ir Rokas