5 dalykai, kuriuos verta žinoti prieš žiūrint naujausią Džeimso Kamerono šedevrą „Įsikūnijimas: Vandens kelias“

Po trylikos metų pertraukos, vienas garsiausių Kanados režisierių Džeimsas Kameronas, pagaliau sugrįžta pristatyti naujausio savo kūrinio. Buvo suplanuota, kad filmas dienos šviesą išvys dar pernai, tačiau dėl pandemijos sukeltų padarinių premjera perkelta į šių metų gruodį. Žinoma, režisierius visą tą laiko tikrai nesėdėjo sudėjęs rankų: be filmų kūrimo šis žmogus aiškiai pasisako  aplinkosaugos ir klimato kaitos klausimais. Tai puikiai buvo atsispindėta pirmoje šio filmo dalyje Įsikūnijimas“ (Avatar, 2009), apie kurią galite paskaityti plačiau Silvijos straipsnyje.  Kaip pats Kameronas viename iš interviu pranešė – pandemija išėjo į naudą, kadangi buvo galima buvo dar labiau „nušlifuoti“ kūrinį prieš pateikiant išalkusiems žiūrovams.

Filmas pasirodys kinuose gruodžio 16d. , o iki to laiko kviečiame pasidomėti faktais apie Kamerono kūrinį, kurių dėka tęsinio laukimo laikas neprailgs.

1. Režisierius žiniasklaidai pranešė, kad jau yra suplanuoti dar trys „avataro“ tęsiniai

„Įsikūnijimo“ visatos gerbėjai džiaugsis sužinoję, kad Kameronas neketina sustoti ties šiuo filmu. Režisierius kartu su „20th Century Studio“ pasirašė įspūdingą 1 milijardo sutartį, pagal kurią susitarė iš viso išleisti keturias filmo dalis.  Tam jau yra paruoštas pilnas filmų frančizės planas, pagal kurį, paskutinė, penktoji dalis pasirodys 2028 metais.

2. Būsimi filmo tęsiniai buvo parašyti vienu metu 

Pasak režisieriaus, ši filmų saga sulauks tokio pat didelio atgarsio visame pasaulyje kaip rež. Peterio Džaksono „Žiedų valdovo“ filmai. Kameronas pasitelkė talentingų rašytojų komandą, įskaitant Joshą Friedmaną (Terminatorius), Ricką Jaffą (Jūros periodo parkas), Amandą Silver (Karas už beždžionių planetą), Shane’ą Salerno (Armagedonas).  Kameronas norėjo, kad visi rašytojai vienodai investuotų į tęsinių kūrimą. Siekiant užtikrinti filmų kokybišką scenarijaus liniją iki pat paskutinės filmo dalies, komanda panaudojo specialų rašymo metodą, kurio dėka jau sukūrė visų filmo pagrindus.

3. Na’vi kalbos žodynas turi virš 1400 „savo“ žodžių

Būdamas sumanus, režisierius iš anksto suprato, kad įspūdžiui padaryti būtina atskira kalba, skirta 3 metrų ūgio humanoidiniams padarams. Dėl šios priežasties Kameronas pasamdė kalbininką ir USC profesorių Paulą Frommerį, kad sukurtų filmo Na’vi kalbą. Paklaustas apie Na’vi kalbos kilmę, Frommeris sako, kad na’vi kalba apima garsus iš tokių kalbų kaip amharų (nacionalinė Etiopijos kalba) ir vietinių Amerikos ir Centrinės Azijos kalbų. Dėl savo gramatikos ji turi panašumų su unikaliu persų, mandarinų, hebrajų ir indoneziečių kalbų deriniu.

4. Filmo dėmesys skirtas šeimai ir gyvenimui po vandeniu

Kadras ir Dž. Kamerono filmo „Įsikūnijimas: Vandens kelias“

Istorija seks Džeiką Sully (akt. Samas Worthingtonas) ir Neytiri (akt. Zoe Saldana), du Na’vi karius, kurie įsimylėjo pirmąjame filme, ir jų šeimą, pagausėjusią vaikais.

5. Kate Winslet „labai didžiuojasi“ sumušusi Tomo Kruzo filmavimo po vandeniu rekordą

Kadras iš filmavimo aikštelės „Įsikūnijimas: Vandens kelias“

„Įsikūnijas: Vandens kelias“ buvo sunaudota 410 tūkstančių litrų vandens, o viena iš filmo aktorių, Kate Winslet sugebėjo po vandeniu nekvėpuoti net 7 minutes ir 14 sekundžių! Pasiekusi tokių rezultatų aktorė sugebėjo perimti titulą iš aktoriaus Tomo Kruzo, kuris iki šiol buvo žinomas už pasiektą 6 min rekordą filmuojantis „Neįmanoma misija“.

Filmo anonsas:

Bang bang, Rokas