Karolis Dovydas rekomenduoja: 10 filmų, kurie teikia dvasinio peno

Karolis Dovydas

Išgirdęs Carlo Jungo citatą, Karolis Dovydas žvilgteli į mane, nusišypso ir sako: „Tiesiai į dešimtuką!“


Citata skamba taip: “Vizija tampa tikra tik tada, kai pažvelgi į savo širdį. Kas žiūri į išorę, tas tik svajoja, o kas pažvelgia vidun, prabunda.”

Daugelis iš mūsų ištikti problemų ir neaiškumų anksčiau ar vėliau pradedame ieškoti atsakymų dairydamiesi dvasiniame lygmenyje. Ieškome kelyje atsakymų, kurie pagaliau leistų prisiminti tikrąjį save. Be tradicinių būdų, kaip knygos ar seminarai, šiai dienai atsakymų ir įkvėpimo dvasiniam augimui galime ieškoti ir kino salėse.

Filmų sąrašui sudaryti pakalbinome šiam tikslui pilnai atsidavųsį žmogų. Karolis Dovydas daugumai žinomas kaip Tylos stovyklos instruktorius, dvasingumo ir meditacijos puoselėtojas. Taip pat Karolis prašo paminėti, kad artimų draugų rate žinomas kaip „per jumorą į gyvenimą žiūrintis žmogus.“ 🙂

Manau esate ir patys ne kartą matę tokių filmų, kurie sukelia emocijas, pradeda virpinti širdį nauju ritmu, ir galų gale, suteikia noro tapti sąmoningesniu savo pačių gyvenimuose.

Dvasingumo ir kino sankryžoje randame sritį, kurioje giliausios pasaulio tiesos nušviečiamos per pasakojimą, kur veikėjai leidžiasi į vidines keliones, atspindinčias mūsų pačių gyvenimo aktualijas. Kartais tokie filmai tampa daugiau nei tik pramoga – jie tampa vedliais, palydovais ir įkvėpimo šaltiniais ieškant prasmės. Mano asmeniniai favoritai dvasinio augimo temoje Rokis ir Fontanas. (prie šių filmų sugrįžtu nuolat).

Karolis Dovydas pripažįsta transformuojantį kino potencialą žadinant sielą. Žemiau rasite pateiktą filmų sąrašą, kuriuos Karolis rekomenduoja savo šeimos nariams, draugams ir tiems, kurie nori tobulėti dvasinio augimo temoje.

Pasinerkime į kino lobius, kurie maitina dvasią ir nušviečia savęs pažinimo kelią.

Karolis Dovydas rekomenduoja:


1. Taikus karys (2006): IMDB: 7.2

2. Atgal į gamtą (2007)  IMDB  8.1

3. Matrica (1999) IMDB 8.7

4. Kopa | Filmų serija (1 dalis – 2021) IMDB 8.0 & (2 dalis – 2024 ) IMDB 8.8

5. Viskas iškart ir visur (2022)  IMDB 7.8

6.  300 (2006) IMDB 7.6

7. Liusi (2014) IMDB 6.4

8. Trumano šou (1998) IMDB 8.2

9. Įsikūnijimas (2009) IMDB 7.9

10. Volterio Mičio slaptas gyvenimas (2014) IMDB 7.3

Silvija prideda nuo savęs – pasidomėti Sean Baker režisieriaus filmais, kuris yra pasakęs „būtų sunku kurti beprasmius filmus.“ Apie tai paskaityti galite šiame įraše.

Šie dešimt filmų (+1 nuo Silvijos) siūlo ne tik pramogą, bet ir galimybes savianalizei, augimui ir naujam ryšiui su savimi. Tegul šių filmų istorijos įžiebia jumyse ugnį, vedančią didesnio sąmoningumo link, galbūt vieno iš šio filmo dėka Jūsų širdis prisipildys dėkingumo ir vidinės ramybės.

Pabaigai norėčiau užbaigti Mahatmos Gandžio žodžiais: “Geriausias būdas atrasti save – prarasti save tarnaujant kitiems”.


Tai tik dalis filmų, kuriuos Karolis Dovydas išskirtų iš didesnio sąrašo, kurį galite rasti jo tinklalapyje. Daugiau apie Karolį galite sužinoti www.karolisdovydas.lt arba sekdami Instagram

 

Bang Bang, Rokas