„Scanoramos“ uždaryme Lucos Guadagnino filmas

Lapkričio 20 d., sekmadienį, užsiversiantis Europos šalių kino forumas „Scanorama“ pakvies į nepamirštamą pirmosios meilės kelionę su charizmatiškuoju aktorių Timothée Chalamet ir Taylor Russell duetu naujausioje italų režisieriaus Lucos Guadagnino juostoje „Kaulai ir visa kita“ (2022), pelniusioje „Sidabrinį liūtą“ už geriausią režisūrą Venecijos kino festivalyje.

„Jubiliejinė „Scanorama“ užsivers europietišku filmu, išlaikančiu drąsią ir veržlią festivalio nuotaiką. Luca Guadagnino toliau tyrinėja autorinio ir žanrinio kino ribas ir originaliai interpretuoja pirmosios meilės temą, kūnišką jos jaudulį paversdamas įtaigia kitoniškumo metafora“, – teigia festivalio įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

Luca Guadagnino jau spėjo įsitvirtinti kino meistrų gretose kūriniais, jungiančiais įsimintiną autorinę ir žanrinio kino estetiką. „Aš esu meilė“ (2009) su neprilygstamąja Tilda Swinton pagrindiniame vaidmenyje buvo nominuotas „Oskarui“ už geriausią kostiumų dizainą. Itališkos saulės nutvieksta aistros studija „Vadink mane savo vardu“ (2017) pagal to paties pavadinimo André Acimano romaną pakerėjo žiūrovus ir kritikus – juosta buvo nominuota „Oskarui“ keturiose kategorijose ir pelnė šį apdovanojimą už geriausią adaptuotą scenarijų, o „Scanoramoje“ rodyta „Suspiria“ (2018) originaliai atidavė duoklę legendinei savo pirmtakei, Dario Argento „Suspiria“ (1977). 

Kadras iš rež. L. Guadagnino filmo „Kaulai ir visa kita“ © 2022 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures 

Meilės ir siaubo temas režisierius jungia ir naujausioje savo juostoje „Kaulai ir visa kita“ pagal to paties pavadinimo amerikiečių rašytojos Camille DeAngelis romaną. Jo teigimu, tai – labai romantiška istorija apie neįmanomą meilę ir nenumaldomą jos ilgesį ribinėmis aplinkybėmis. L. Guadagnino lieka ištikimas ir savo kūrybinei komandai, vieną pagrindinių vaidmenų patikėdamas romantiškajam Timothée Chalamet, prie kurio šį kartą prisijungia Venecijos kino kritikų širdis pavergusi kylanti žvaigždė Taylor Russell, už šį filmą pelniusi Marcello Mastroianni apdovanojimą, skiriamą geriausiems jauniesiems aktoriams.

Filme ji vaidina paauglę Maren, ką tik persikrausčiusią su tėvu į mažą Virdžinijos miestelį. Nuolat ieškoti naujų namų juos verčia bauginanti Maren paslaptis, todėl mergina tuoj vėl turės leistis į kelią – šįsyk jau viena. Mokydamasi savarankiškai išgyventi visuomenės paraštėse, Maren sutinka Lį, kuriam iš karto pajaučia nepaaiškinamą bendrystę. Taip prasideda jų odisėja Reigano laikų Amerikos paribiais, užkampiais ir klystkeliais. Tačiau pabėgti nuo praeities nėra taip lengva. Kas nugalės – prigimtis ar meilė?

Kadras iš rež. L. Guadagnino filmo „Kaulai ir visa kita“ © 2022 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures 

Festivalio informacija