Laukiamiausi 2022-ųjų filmai. I dalis

Vasarai ant nosies mūsų laukiamiausi jau įpusėjusių 2022-ųjų filmai. Daugelis jų sukurti gerai pažįstamų režisierių, kurių kiekvienas naujas darbas  sukelia virptelėjimus paširdžiuose. Išrinkome keletą svarbiausių būsimų kino įvykių, garantuosiančių sinefilišką malonumą. Filmų pavadinimai palikti originalo kalba, kad lengviau būtų rasti ir sekti jų kelionę į Lietuvos kino teatrus, festivalius ir Netflix’o platformą. Oficialiai skelbiame  premjerų laukimo startą!

1. WHITE NOISE

Kadras iš filmo “White noise” filmavimo aikštelės, rež. Noah Baumbach

Nojus Baumbach’as yra vienas mėgstamiausių mano režisierių su truputį juokinga pavarde. Jo kurti „Francės Ha“ (Frances Ha, 2012), „Santuokos istorija“ (Marriage story, 2019) be abejo yra mėgstamiausiųjų sąraše. Tai režisierius, kuris puikiai atskleidžia asmenines paprastų žmonių dilemas, įvilkdamas jas į betarpiškai jaukų rūbą. Horizonte kyla naujas jo filmas White noise” (2022), kurio scenarijus paremtas to paties pavadinimo autoriaus Don DeVillo 1985 m. romanu. Žinoma čia vaidins jo mūza kine ir gyvenime Greta Gerwing, o jos partneris filme pats Adamas Driver’is. Netflixo platformoje pasirodysiantis filmas pasakoja apie mažo miestelio šeimą, kurios gyvenimas pasikeičia, kai į avariją patekęs traukinys į orą paleidžia gyvybei pavojingus chemikalus. Romanas kupina satyros, įtampos, žmogiškųjų santykių dramų, todėl labai smalsu kaip kūrinį interpretuos N. Baumbacha’s.

2.THE SON

Kadras iš filmo “The Son”, rež. Florian Zeller

Gausybę svarbiausių kino apdovanojimo susišlavusio filmo „Tėvas“ (The Father, 2020) režisierius Florian’as Zeller’is netrukus pristatyts naują kūrinį The Son” (2022). Filmas apie dimensiją sergantį senjorą nunešė stogą ne tik „Oskarų“ komisijai, bet ir visam pasauliui – originaliai, nenuspėjamai sukonstruotas scenarijus, nepriekaištingai ant beprotybės ribos balansuojantis Antonio Hopkinso ir Olivios Colman duetas. „The Son“ pastatytas remiantis kritikų įvertinta teatro pjese ir pasakoja apie Peterį, kuris kuria gyvenimą su savo partnere ir naujagimiu, kai į duris pasibeldžia jo buvusi mergina ir pristato judviejų paauglį sūnų. Nors filmas nėra „Tėvo“ tęsinys, čia taip pat sutiksime serą A. Hopkinsą.

3.KILLERS OF THE FLOWER MOON

Kadras iš filmo “Killers of the Flower Moon“, rež. Martin Scorsese

Naujas legendinio Martino Scorseses filmas “Killers of the Flower Moon” (2022), be abejo laukiamas ir privalomas pamatyti. Šįkart tai kriminalinis vesternas pagal Davido Granno knygą. Tikrų faktų įkvėpta istorija apie vietinių indėnų (Osage nation) žudymą Oklahomoje jų žemėje atradus naftos. 200 milijonų dolerių biudžeto epe vaidina tokios žvaigždės Leonardas DiCaprio, Robertas de Niro ir kiti. Tikėtina, kad bus itin kokybiškas ir įtraukiantis kino įvykis, paremtas sukrečiančiais istoriniais fragmentais.

4.POOR THINGS

Alasdair Grey romano “Poor things” iliustracija

Atpažįstamas iš savitos stilistikos, žinomas graikų režisierius Yorgos Lanthimos pristato naują savo filmą Poor things” (2022). Gluminanti, nepatogi, kupina netikėtų rakursų režisieriaus kūryba šiemet bus papildyta dar vienu kino kūriniu paremtu to paties pavadinimo Alasdair Grey romanu, kuriame vaidina Ema Stone, Mark’as Ruffalo, Ramy Youssef, Willem’as Dafoe. Naratyvas labai intriguojantis – Willem’as Dafoe čia įkūnija ekscentrišką mokslininką prikėlusį moteriškąFrankenšteiną“. Tikėtina, kad filmas, kaip ir įprasta šiam režisieriui, palies atvirus visuomenės skaudulius – filme pasakojama vyro smurto nepakėlusios ir nusiskandinusios Viktorijos prisikėlimo istorija. Ar kerštas čia yra teisybės metafora, sužinosime jau netrukus.

5.BROKER

Kadras iš filmo “Broker”, rež. Hirokazu Koreeda

Pietų Korėjos režisierius Hirokazu Koreeda tiesiog kankina (!) gero kino ištroškusią publiką versdamas laukti jo naujausio filmo Broker” (2022). Filmas nagrinėja kontraversišką temą: kūdikių palikimą „gyvybėse langeliuose“ – Korėjoje vadinamuose „baby boxes“ . Jeigu Jums taip kaip ir mums patiko ir širdį suvirpino„Vagiliautojai“ (2018), tai yra didelė tikimybė, kad naujas režisieriaus darbas nenuvils ir į dienos šviesą iškels kertinius moralės klausimus.

6.DISSAPPOINTMENT BLVD

Bang! Dar viena įspūdinga premjera – režisieriaus Ari Aster naujas filmas Dissappointment blvd”. Saulės kultas(Midsommar, 2019) su Florence Pugh priešakyje, mano nuomone vienas geriausių pastarųjų metų filmų siaubo žanre. Ir tai teigiu aš, žmogus, kuris dėl silpnos nervų sistemos nežiūri skerdynių ir vaiduoklių šou. Tai teatrališkas, pagoniškas, gerai sulipdytas psichologinio siaubo kino įvykis, kurį mielai pažiūrėčiau dar ne kartą ir net ne per Helouvyną. Viskas, kas žinoma apie „Dissappointment blvd“ (Nusivylimo bulvaras) tai, kad tai bus intymus, dešimtmečius apimantis vieno sėkmingiausių visų laikų verslininko portretas. Verslininką vaidina Joaquin’as Phoenix’as. 210 filmo minučių, kurių privalu nepagailėti peržiūrai ir dėl režisieriaus ir dėl aktoriaus.

Netrukus skelbsime II dalį laukiamiausiųjų, sekite naujienas!

Bang bang, Silvija ir Rokas